Dotaz PL: Co bude s rekonstrukcí náchodské nemocnice?

vydáno 01.08.2014 14:21 | autor: Redakce webu

PARLAMENTNÍ LISTY – otázka = odpověď:

 

Dotaz:

Svatopluk L.

28.7.2014

náchodská nemocnice

Co bude s rekonstrukcí náchodské nemocnice? Kdo může za to, že se zas nic neděje?

 

Odpověď:

Jako člen Zastupitelstva Královéhradeckého kraje vím, že v květnu 2014 muselo vedení našeho kraje vypsat novou veřejnou soutěž na zpracovatele projektové dokumentace pro miliardovou přestavbu Oblastní nemocnice v Náchodě, když původní tendr musel KHK v březnu 2014 zrušit, neboť uchazeči na prvním i druhém místě odmítli podepsat smlouvu – a tím se celý projekt přestavby nemocnice zastavil. Podle sdělení odpovědných osob z vedení kraje se předpokládá, že projekt bude hotový na přelomu února a března 2015 a stavba po výběru stavební firmy začne na konci roku 2015.

Jak si vzpomínám, podle úplně původních představ kraje měla stavba nemocnice začít už v roce 2012 a vše mělo být hotové do poloviny roku 2015. Zásadní zdržení nastalo po té, co KHK loni v květnu zrušil přes rok trvající tendr na stavební firmu a vzdal se evropské dotace 400 milionů korun.

Pokud vím, v areálu náchodské nemocnice se na konci března začalo s pracemi na takzvané nulté etapě stavby. Mělo by dojít k modernizaci teplovodní a elektrické sítě a k postavení obslužné silnice. Stavební práce nulté etapy by měly být hotové za šest měsíců od zahájení stavby.

Celá rekonstrukce Oblastní nemocnice v Náchodě spočívá ve vybudování hlavního pavilonu nemocnice s operačními sály, na který naváže objekt lůžkové části a budovy pro zázemí nemocnice.

 

Já jako senátor Rychnovska se samozřejmě průběžně, resp. intenzivně, zajímám o situaci v ON Náchod zejména o zachování zdravotnické péče a o rekonstrukci Oblastní nemocnice v Rychnově nad Kněžnou, která je nedílnou součástí náchodské oblastní nemocnice – a je tedy závislá i na zcela zásadní rekonstrukci ON Náchod. Opakovaně jsem jednal s vedením ON RK a ON NA, jakož i s novým vedením této nemocnice, ale Zdravotnického holdingu KHK, a.s. Ostatně některé informace, ale i rozhovory, najdete na mých webových stránkách: www.miroslavantl.cz, konkrétně:

 

http://www.miroslavantl.cz/z-regionu/279-budoucnost-rychnovske-nemocnice-projednali-dnes-krajsti-zastupitele/

http://www.miroslavantl.cz/z-regionu/190-senator-miroslav-antl-navstivil-oblastni-nemocnici-v-rychnove-nad-kneznou/

 

Společně s panem poslancem (a náchodským starostou) panem Janem Birke jsme po jednáních se zástupci vedení ON NA prosadili v Zastupitelstvu KHK mnohamilionové navýšení rozpočtu ON NA na pokrytí nejnutnějších aktuálních (až akutních) nákladů. Poděkovali jsme i odcházejícímu řediteli obou nemocnic a ZH KHK panu Ing. Miroslavu Vávrovi, CSc., který se velmi zasloužil o zlepšení ekonomické situace a hospodaření v našich nemocnicích (ON NA a ON RK). 

 

http://www.miroslavantl.cz/z-regionu/284-setkani-tri-rebelu-na-radnici-v-nachode-aneb-podekovani-rediteli-nemocnice-ing-miroslavu-vavrovi-csc/

 

Dále jsem se rozhodl stát se členem Dozorčí rady Oblastní nemocnice Náchod (a tedy i ON RK), abych byl neustále „v obraze“ a mohl tak i sledovat dění a vývoj situace v rámci obou nemocnic. V tomto směru jsem již požádal radní KHK, aby mou žádost projednali s tím, že se (samozřejmě) současně vzdávám členství v dozorčí radě jiné akciové společnosti KHK.

 

Vězte, že budu situaci i nadále sledovat – a doufám, že i občané co nejdříve uvidí konkrétní výsledky...

 

JUDr. Miroslav  A n t l

Senátor v sen.obv. 48

člen Zastupitelstva KHK

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU