POZDRAVY Z „ROUŠKOVÉ“ SENÁTNÍ SCHŮZE

vydáno 18.03.2020 16:38 | autor: Miroslav Antl

Návrhy důležitých novel zákonů (jež musíme dle Ústavy ČR projednat v Senát Parlamentu ČR ve 30.denní lhůtě) probíhají „standardně“. Mezi ně se však (v této kritické době) vloudil návrh na zásadní kritiku české vlády. A já se nechci připojit k této veřejné kritice horní komorou českého parlamentu, zbytečně narušující společný zájem na (pokud možno) rychlé a efektivní řešení této mimořádné situace. Nechť každý senátor „publikuje“ svůj názor na svých stránkách, avšak tato „hromadná“ forma kritiky je v této době (přinejmenším) velmi nevhodná.

A můj názor?

Je evidentní, že premiér Babiš s MV Hamáčkem a MZ Vojtěchem předvádějí svou „boje-neschopnost“, kdy pozdě ustanovený krizový štáb přece musí řídit jediný „šéf“… (mj. absence roušek, respirátorů, dvoudenní lhůta pro návrat domů z Itálie atd. bez následné karantény, veřejné vyhlášení "beztrestnosti" za bagatelní přečiny, svévolné prodlužování vzdálenosti pro pendlery aj.). No, dost kritiky – v tuto chvíli musíme být svorni a plni respektu k ostatním. A jak se známe, po „bitvě“ se zas vyskytnou tisíce „generálů“ :-) Zejména pro vládu, „zákonodárce“ a další musí vždy platit latinské: „SALUS POPULI EST SUPREMA LEX“ (= Zdraví lidu je nejvyšším zákonem).

Tak vydržte – a buďme ZDRAVÍ…!

Váš Mirek Antl

 

Titulní foto:

S kolegou a kamarádem Radkem Sušilem - a před námi v lavici kolega Miroslav Nenutil, ve snížené sestavě... Všichni zdravíme :-)

 

 

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU