Zrekonstruovaná porodnice v rychnovské nemocnici

vydáno 22.03.2016 05:55 | autor: Miroslav Hofmann

Dobrá zpráva pro Rychnováky přichází z kraje roku 2016 z rychnovské nemocnice. Během necelého měsíce se zde podařilo zrekonstruovat porodnici. Nové chodby i pokoje jsou laděné do příjemných bílo-žlutých barev, modernější a komfortnější prostředí čeká nejen na rodičky a jejich doprovod, ale i celý personál porodnického oddělení. Rekonstrukce přišla na necelých 5 milionů korun a byla hrazena z prostředků nemocnice.

 

Změny si pochvaluje i primář porodního oddělení Ján Šándor: „Naše oddělení je nyní kulturnější ve smyslu prostředí, nemyslím, že by samotný porod měnil kulturu. Rozhodně jde o změnu řádově několik desítek let dopředu.“ Nové prostředí může znamenat pro rychnovskou nemocnici i více porodů. „V roce 2015 se u nás narodilo 583 dětí, v dalších letech chceme stabilizovat stav nad 600 porodů ročně,“ uvedl pro krajskou televizi primář Šándor.

 

Senátor Miroslav Antl dlouhodobě sleduje vývoj rychnovské nemocnice. Ostatně to občanům opakovaně slíbil s tím, že bude bojovat nejen za její udržení, ale i za její rozvoj:

"Rekonstrukce porodnice je dalším jasným důkazem, že se rychnovská nemocnice bude rozvíjet. Již v loňském roce byly do nemocnice investovány nemalé prostředky na opravu budovy chirurgie a ortopedie. I v dalších letech by měl růst nemocnice pokračovat, protože v rámci průmyslové zóny Kvasiny je schválena investice ve výši 300 miliónů korun. Kromě rekonstrukcí dalších oddělení by mělo jít i o výstavbu zcela nové budovy urgentního příjmu. Nejdůležitější pro zachování stávající lékařské péče je však stabilizovat lékaře a ostatní zdravotnický personál. Jejich nedostatek je však problémem celorepublikovým…"

 

A ještě otázka k mediálně probíranému dalšímu odkladu přestavby Oblastní nemocnice a.s. v Náchodě:

„Tak tohle je velice nepříjemné – a vedení Královéhradeckého kraje musí tuto záležitost dostatečně a srozumitelně občanům vysvětlit, což určitě není a nebude jednoduché. Současně ale musí jasně označit zodpovědné osoby (včetně právnických) a vyvodit vůči nim razantní opatření, respektive sankce. Ať jde o kohokoliv… Dozorčí rada náchodské nemocnice, jejíž jsem předsedou, opakovaně průtahy v řízení kritizovala, ale to je také vše, co můžeme dělat. Jako člen Zastupitelstva KHK a senátor se budu velmi zajímat i o to, zda a jak byla vyvozena odpovědnost za zásadní chyby v projektové dokumentaci a tedy za vynucené zrušení tendru na dodavatele miliardové zakázky, a to nejen ve vztahu k firmě, ale i vůči pracovníkům Krajského úřadu KHK…“.       

 

Jak to vypadá v nové porodnici, se můžete podívat na stránkách Rychnovského deníku:

http://rychnovsky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-porodnice-v-rychnove-se-oblekla-do-noveho-20160212.html

 

 

V návaznosti na vyjádření senátora Antla k rychnovské nemocnici si dovolujeme bez dalšího komentáře odkázat na dnešní článek na serveru Novinky.cz:

http://www.novinky.cz/domaci/394696-v-cesku-chybeji-stovky-lekaru-a-tisic-sester.html

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU