DĚTSKÁ PÉČE V NAŠÍ NEMOCNICI ZŮSTANE ZACHOVÁNA…

vydáno 24.09.2018 15:49 | autor: Miroslav Antl

To je výsledek dnešního dopoledního jednání v rychnovské nemocnici. Děkuji všem účastníkům náročného pracovního setkání (hejtmanovi KHK Jirkovi Štěpánovi, jeho náměstku Aleši Cabicarovi, předsedkyni představenstva nemocnice Ivaně Urešové, starostovi města RK Honzovi Skořepovi, místostarostce Janě Drejslové – a prim. Marcelu Maršíkovi) za rychlý a vstřícný přístup při řešení svízelné situace, když se na mou žádost sešli/sjeli hned v pondělí…!

Takže „telegrafický výstup“:

Dětské oddělení i porodnice bude i nadále fungovat v plném rozsahu, tedy i bez plánovaného omezení, o němž jsem Vás informoval začátkem srpna. Na místo zástupce primáře nastoupí praktická pediatrička (se dvěma atestacemi, tedy i pro nemocnici).

Po poradě jsem ještě pozdravil všechny primáře N.RK – a hlavně jim poděkoval za práci i trpělivost!

Jinak do budoucna by se všechny nemocnice měly včlenit do Společné nemocnice KHK a.s., kde by 5 nemocnic bylo v postavení tzv. „odštěpných závodů“, což by pro naši nemocnici znamenalo její samostatnost, tedy: NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU.

Stále pracujeme na projektu modernizace nemocnice, kdy KHK je připraven na spuštění stavby v dalším roce, ale „na tahu“ je ministerstvo zdravotnictví, kam se musíme vydat s rychnovským starostou Janem Skořepou.

Takže mám fakt radost – a Vám (které tohle zajímá – a podporují nás) přeji veselejší a hlavně zdravé dny!

Váš senátor Miroslav Antl

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU