„BOSSING“ V RYCHNOVSKÉ NEMOCNICI…?!

vydáno 23.10.2018 18:50 | autor: Miroslav Antl

Na jednání Zastupitelstva Královéhradeckého kraje v pondělí 22. října bylo přeloženo projednání „Žádosti Oblastní nemocnice Náchod a.s. o poskytnutí mimořádné vyrovnávací platby“, neb se jí musí zabývat krajský zdravotnický výbor. Veřejně jsem požádal předsedkyni tohoto výboru, aby se také zabývali „bossingem“ ze strany předsedkyně představenstva ON NA a ředitelky ON Ivany Urešové a jejího náměstka Pavla Svobody vůči primářům nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. V tomto smyslu jsem se již 15. 10. písemně obrátil svou oficiální „Senátorskou výzvou k okamžité nápravě situace ve vedení ON NA“ na náměstka hejtmana Aleše Cabicara, garanta zdravotnictví v KHK. V ní jsem závěrem mj. vyzval Radu KHK k dokončení reorganizace zdravotnictví v našem kraji, v níž bude i Nemocnice RK „samostatným subjektem“ – a dále k okamžitým personálním změnám v Představenstvu ON NA, nejlépe odvoláním jeho předsedkyně Ivany Urešové z funkce.

Po zjištění, že se po tomto mém kroku situace ještě zhoršila, resp. vyostřila, jsem v pátek 19. 10. písemně upozornil pana Cabicara na kritickou situaci s tím, že je nutno okamžitě zabránit dalšímu „šikanování“ rychnovských primářů, a s upozorněním na možné následky psychické pronásledování při jejich obrovské odpovědnosti, a to i za příp. pochybení při poskytování zdravotnické péče.

Pan krajský zdravotnický „místohejtman“ při pondělním jednání před zastupiteli KHK veřejně slíbil, že bude situaci v N.RK a ve vedení ON NA promptně řešit.

A abych končil dobrou zprávou: na minulém 15. zasedání Z.KHK 10. 09. bylo bez připomínek všemi zastupitelskými hlasy schváleno financování "Nemocnice Rychnov nad Kněžnou…“, tedy částka ve výši 80 miliónů korun na přestavbu naší nemocnice. Tohle je super…! :-)

Všem zdravotnickým pracovníkům rychnovské nemocnice děkuji za trpělivost – a (opět) za jejich obětavou práci v současných nelehkých podmínkách!

Mirek Antl

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU