BEZPEČNOST + ZDRAVOTNICTVÍ NA RYCHNOVSKU = VÝBORNÉ ZPRÁVY :-)

vydáno 11.12.2018 07:01 | autor: Miroslav Antl

A (dle mého názoru) důvod pro hlášení „nahoru“ ve stylu strážmistra Flanderky ze slavného dobrého vojáka Švejka: „Nálada mezi obyvatelstvem: 1a.“ :-) Ale nejsme v Putimi, ale v Rychnově nad Kněžnou – a dobré zprávy nemám od policejního strážmistra, ale od plukovníka („obersta“ :-) ), resp. přímo od policejního šéfa v Rychnově nad Kněžnou JUDr. Zdeňka Hlaváčka. Přestože ještě není kalendářní rok statisticky uzavřen, v období prvních 11 měsíců roku 2018 došlo na Rychnovsku k poklesu nápadu trestné činnosti o cca 20% oproti loňskému roku, přičemž ubylo i trestných činů na území „Průmyslové zóny Kvasiny“, a to o více než čtvrtinu. Problémy nejsou ani s osobami ubytovanými v azylovém centru v Kostelci nad Orlicí, výrazně se lepší situace v dopravě – a to i díky výborné spolupráci s polskými policisty, kteří se umějí razantně vypořádat se svými spoluobčany (i v našem regionu :-) ).

A podobné zprávy jsme (konečně) slyšeli i v rychnovské nemocnici, kde jsem konečně (po letech) uviděl primáře MUDr. Marcela Maršíka s úsměvem na tváři. I on byl poslem dobrých zpráv, když se (po mém razantním zásahu – a podpoře hejtmana Jiřího Štěpána) výrazně zlepšila nálada mezi zdravotnickým personálem nemocnice. Určitě k tomu výrazně přispěla i (naprosto reálná) vidina brzké samostatnosti Nemocnice v RK. Tu už musíme dotáhnout do vítězného konce – a důrazně zapracovat i na plánované přestavbě naší nemocnice. Takže mne a pana starostu RK Jana Skořepu čekají další jednání na ministerstvech – a zřejmě zas i u pana premiéra.

A Vy se mějte hlavně zdravě…! :-)

Mirek Antl

 

 

 

 

 

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU