Kniha „Bezpečnost dětí na Internetu – rádce zodpovědného rodiče“ pokřtěna!

vydáno 03.03.2013 07:10 | autor: Miroslav Hofmann

28.2. 2013. V prostorách Zeleného salonku Senátu Parlamentu ČR proběhl křest knihy „Bezpečnost dětí na Internetu – rádce zodpovědného rodiče“. Kmotrou knihy se stala známá moderátorka, modelka a herečka, Iva Kubelková. Nad křtem knihy převzal záštitu předseda Ústavně-právního výboru Senátu Parlamentu ČR, senátor Miroslav Antl. Kniha autorů Lenky Eckertové a Dana Dočekala, na jejíž tvorbě se významně podílelo i Národní centrum bezpečnějšího internetu, je významným počinem především vzhledem k informovanosti nejširší veřejnosti v oblasti bezpečnosti online a potenciálních hrozeb, které se v souvislosti s masovým rozvojem sociálních sítí objevují.

 

Kniha je důležitým materiálem pro širokou veřejnost od rodičů až po pedagogické pracovníky a čtenářskou veřejnost, kterou problematika nebezpečí na Internetu zajímá. Obsah publikace se věnuje tématům, která postihují celou škálu problematiky bezpečného užívání online technologií a minimalizaci potenciálních rizik, na které uživatel v jeho prostředí může narazit. Témata jsou rozdělena do pěti základních skupin a jejich zpracování vychází z potřeb přiblížit problematiku online bezpečnosti nejširší cílové skupině se zájmem o bezpečnost na internetu, především rodičům a učitelům.

 

Senátor Miroslav Antl k příležitosti vydání a křtu knihy zdůraznil: „Nebezpečí internetové komunikace postihuje stále častěji děti, které si mnohdy nástrahy internetu neuvědomují. Je pak na nás, na dospělých, na rodičích, učitelích, vychovatelích, pedagogických poradcích a dalších, abychom děti včas ochránili tak, aby se nestaly oběťmi různých trestných činů a někdy (bohužel) i hrůzných zločinů. Proto je nutné se zabývat zejména prevencí, včetně trestní odpovědnosti těch, kdo mají povinnost dítě vychovávat a dohlížet nad ním."

 

Knihu vydala společnost Albatros Media ve svém nakladatelství Computer Press, je k dostání u všech dobrých knihkupců, obsahuje 224 stran a její doporučená cena je 199 Kč.

Publikace bude také prezentována na základních a středních školách v celé ČR. A to prostřednictvím Klubu mladých čtenářů.

 

Více informací o knize naleznete také na stránkách nakladatele zde, kde si ji můžete i zakoupit.

 

http://www.saferinternet.cz/novinky/1745-3

http://www.senat.cz/cinnost/galerie.php?aid=12755

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU