Dotaz na migranty a smysl "Schengenu"

vydáno 02.09.2015 17:50 | autor: Redakce webu

PARLAMENTNÍ LISTY – SMS otázka = odpověď:

 

SMS dotaz PL:

Zdravim.

Dle HN A.Merkelová řekla, že pokud nedojde k férovému rozdělení uprchlíků mezi státy EU, přichází otázka, zda má Schengen smysl. Dle průzkumu agentury Focus si 78 % českých občanů myslí, že by se mezi členské státy EU měla obnovit ostraha hranic. 94 % respondentu uvedlo, že by EU měla uprchlíky vracet a 57 % lidí není spokojeno, jak se k problému běženců staví Vláda ČR.

Co si o tom myslíte?

A jste pro zachování Schengenu?

Diky.

L. Petrik,parlamentni listy.cz

 

Odpověď:

Odmítaje nařčení, že kdo nesouhlasí s „euro-vstřícným“ postojem premiéra a většiny členů české vlády, je „politický populista“, jsem přesvědčen, že Evropská unie zaspala – a dodnes nemá řešení pro tuto nebezpečnou situaci. Mám na mysli zejména nebezpečí budoucího terorismu, když nelegální imigranti jsou často bez dokladů totožnosti, anebo s doklady, jejichž pravost je obtížné či dokonce nemožné úředně ověřit, tj. bez přezkoumatelné minulosti… A obdobně to je určitě i s jejich zdravotním stavem… Česká republika se musí starat zejména o své občany, především o naši bezpečnost…!

A není-li jiná cesta – a EU na tato každodenně narůstající nebezpečí adekvátně nereaguje, pouze ČR kritizuje, musí český stát chránit své hranice (policejně i vojensky).

Už se nemůžeme utěšovat tím, že jsme pouze státem „tranzitním“. Není to pravda, neb Maďarsko a Rakousko k nám běžence volně propouští s tím, že imigranti míří do Německa a Velké Británie. Je pak otázkou, jaký má význam je „věznit“ v ČR, když oni chtějí volně projet na Západ.

Zrušení „Schengenu“ (nikoliv vesnice, ale smlouvy) je však bez dohody, resp. rozhodnutí, ostatních zemí (i nečlenů EU), nereálné. Ale to neznamená, že by ČR nemohla chránit své státní hranice a tím i bezpečnost svých občanů všemi (legálně) dostupnými prostředky. Zvláště, když nás zakladatelé Schengenských dohod stejně považují za „ty z Východu…“ – a chtějí nám „své imigranty“ přidělovat…

Budoucnost ukáže, kdo měl pravdu – a v případě, že má pravdu naše a evropská vláda, velice rád se všem omluvím. Pokud ne, měli by si být vědomi i své trestní odpovědnosti. I když to už bychom měli všichni zcela jiné starosti…

Tak „HLAVNĚ AŤ JE NA SVĚTĚ MÍR“, jak říkávaly kandidátky na MISS – a jejich tato kdysi ironizovaná odpověď se stala přáním č. 1…!

Miroslav Antl

senátor

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU