Dotaz PL na téma kvóty migrantů po pařížských útocích

vydáno 16.11.2015 13:31 | autor: Miroslav Hofmann

Parlamentní listy – otázky a odpovědi:

 

Dotaz:

Zdravím. Polsko dalo v sobotu ústy ministra pro evropslé záležitosti K.Szymanského najevo, že po pařížských útocích nevidí možnost, jak splnit rozhodnuti EU o rozdělení uprchlíků dle kvót. Předseda Evropské komise Juncker řekl, že by země EU neměly v reakci na útoky v Paříži odmítat uprchlíky a dle něj se nemá měnit přístup EU k migrační krizi.

Co si o tom myslíte? Měla by se ČR zachovat dle příkladu Polska, nebo se řídit tím, co řekl Juncker? Diky.

L.Petřík,parl.listy.cz

 

Odpověď:

Také zdravím!

Na tohle je jednoduchá odpověď. Pokud jde o Polsko, po parlamentních volbách se evidentně vrací do Visegrádské čtyřky – a to je pro nás dobré, neboť Polsko je silný spojenec i v rámci EU. Kvóty je nutné důsledně odmítat, zvláště když stále nevíme, kdo do Evropy přichází z „Islámského státu“. Vedení EU nejenže zaspalo, ale probouzí se velmi pomalu. Už dávno mělo přijít razantní řešení, mj. důsledné kontroly hranic, striktní dodržování imigračních a azylových zákonů, jak je tomu právě u nás, na Slovensku a v Maďarsku. A pokud jde o migrační krizi, ta nastala „díky“ nečinnosti a nabubřelosti vrchních představitelů EU. Lze přijímat pouze imigranty, kteří splňují všechny zákonné podmínky – a to podle příslušných zákonů konkrétního státu, nikoliv dle nařízení EU. S Junckerem samozřejmě nesouhlasím, nikdo už nezjistí, koho nám sem on, Merkelová a další svou vstřícnou politikou vpustili – a co se bude dále dít…!  

MA

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU