Proč jste vůbec kdy za ČSSD kandidoval?

vydáno 30.07.2020 17:20 | autor: Miroslav Antl

ČSSD

Dotaz z Parlamentních listů

Dobrý den, pane doktore. Píšete, že se lidé mění. Opravdu si to myslíte? Já mám naopak pocit, že se nemění, jen se třeba v opravdovém světle ukáží až později. A třeba u ČSSD to na mě působí, že jsou v ní lidé posuzováni podle toho, s kým pečou než podle jejich schopností. Nemáte ten dojem? Podle mě také bojuje strana víc mezi sebou než se soupeři z jiných stran a i proto je na tom tak blbě. Ani nehájí sociální jistoty, protože kdyby ano, nezmizela by střední třída, nerost počet chudých a naopak rostly mzdy. Proč jste vůbec kdy za ČSSD kandidoval? Nejsem z vašeho kraje, takže vás volit nemůžu, ale přeji vám hodně štěstí, už jen proto, že jste řekl pravdu.  :-)

Ptal se: Kuba z Litoměřic, datum: 22.7.2020

 

Odpověď na dotaz

J Máte pravdu, Kubo…! Souhlasím s Vámi – a „beru zpět“, když většinově se lidé vlastně nemění, jen se odhalí… Ostatně i ve své knize „Gaunery nemám rád“ (na zadní straně) to i píšu: „… Jsou lidé, kteří od justice a od policie přejdou na druhou strany. Takový člověk se stane poradcem gaunerů a organizovaný zločin mu platí v milionech...“. Šlo o lidi, které jsem považoval za velké profesionály a některé za své kamarády. Teprve potom jsem si uvědomil, že to v nich muselo být od počátku – a to mne velmi (trpce) poučilo…

Pokud jde o ČSSD, já jsem za ně kandidoval proto, že jsem chtěl pracovat v Senátu Parlamentu ČR, kde je minimum právníků – a sociální demokrati byli první, resp. jediní, kteří mi kandidaturu nabídli a souhlasili s mou podmínkou, že nevstoupím do strany, byť mi byl jejich tehdejší program blízký. To bylo před 13. lety a moje opakovaná kandidatura do Senátu a poté i do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje jim přinesla přes 12 milionů korun. Po neblahých zkušenostech, podrazech, porušování dohod aj. jsem se s nimi musel rozejít. Paradoxem je, že nejvíc můj odchod kritizuje poslanec a krajský předseda Jan Birke, který porušil veškeré své sliby a naše dohody (i písemně potvrzené). Lidé jako on ve vrcholných stranických funkcích nemají sebereflexi a nikdy své posty neopustí. A to je jeden z vážných problémů ČSSD. Když strana ztrácela preference, zbavili se svého předsedy Bohumila Sobotky, jehož do té doby vychvalovali. Přitom odpovědnost za situaci, do níž ČSSD dostali, nesli společně s ním. Zůstali ve svých funkcích, event. ještě povýšili… Jsem přesvědčen, že vedení ČSSD přestalo hájit zájmy většiny občanů - a začalo prosazovat zájmy úzké skupiny pražských (a bruselských) elitářů. Ostatně s negativními dopady této změny se setkávám při své (každodenní) senátorské práci.

Proto jsem se rozhodl založit nové politické hnutí ZA OBČANY, za které kandiduji (pouze) do Senátu. V případě získání mandátu senátora tentokráte nepřipadne 5.400.000 Kč (tj. 900.000 Kč za každý rok mandátu senátora či poslance) žádnému stranickému sekretariátu, ale rozdám peníze občanům, resp. prospěšným spolkům, pracujícím pro občany, zejm. s dětmi (dobrovolní hasiči, sport, kultura aj.), které ostatně (i finančně) podporuji třináctým rokem.

Vidím, že jsem se příliš rozepsal… Vám, Jakube, děkuji za přání i podporu – a přeji Vám úspěšné, krásné a hlavně zdravé a bezpečné letní (tý)dny! A zdravím do Litoměřic, na něž mám nejlepší vzpomínky - i coby baskeťák a začínající prokurátor :-)

A když mi pošlete na senátní e-mail svou adresu, shora citovanou knihu Vám rád pošlu - s věnováním :-)

Mirek Antl

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU